Senzačné striebro Fraňa

Náš bývalý žiak Peter Fraňo dosiahol ďalší významný úspech. Na najprestížnejších svetových ultratrailových pretekoch Hoka CCC UTMB Mont Blanc z talianskeho Courmayeuru do francúzskeho Chamonix dobehol do cieľa na vynikajúcom druhom mieste.

Trať merala 101 kilometrov a bežci museli zvládnuť aj celkové prevýšenie cez 6 000 metrov. Peter Fraňo absolvoval preteky za 10 hodín, 27 minút a 17 sekúnd. Na víťazného Američana Haydena Hawksa stratil viac ako sedem minút. Tretí skončil ďalší bežec zo Spojených štátov Adam Peterman.

„Bežalo sa mi dobre a spolu s vlaňajším bronzom z majstrovstiev sveta v horskom behu, kde som pretekal v dlhom traile, je to určite zatiaľ môj najväčší úspech,“ povedal pre náš dvojtýždenník P. Fraňo. Zaujímavosťou je, že pre 28-ročného rodáka z Brezna to boli len tretie stokilometrové preteky v živote.