Dve naše biatlonistky v najlepšej desiatke

Tamara Molentová počas majstrovstiev sveta v letnom biatlone. Foto: ŠK ŽP

V dňoch 22. až 25. augusta sa v estónskom Otepää uskutočnili Majstrovstvá sveta v letnom biatlone. V slovenskej reprezentácii nechýbali ani tri naše pretekárky – juniorka Tamara Molentová a sestry Mária a Zuzana Remeňové.

Tamara Molentová nás reprezentovala v juniorskej kategórii a štartovala vo všetkých troch disciplínach. V úvodnom superšprinte sa kvalifikovala do finále, v ktorom obsadila konečné 20. miesto. V klasickom šprinte (rýchlostných pretekoch) finišovala na 15. pozícii. Najlepší výsledok zaznamenala v záverečných stíhacích pretekoch, kde skončila siedma.

Aj sestry Remeňové štartovali v Otepää vo všetkých troch disciplínach. V porovnaní s juniorskými však mali hlavné mužské a ženské kategórie namiesto stíhačky preteky s hromadným štartom. Najskôr bol ale na programe superšprint. Tam sa, žiaľ, ani jednej z našich biatlonistiek nepodarilo postúpiť z kvalifikácie. V šprinte potom prišlo výborné ôsme miesto Zuzany, v rovnakých pretekoch bola Mária devätnásta. V záverečný deň šampionátu si v pretekoch s hromadným štartom pripísali naše dvojičky 28. (Mária), respektíve 30. priečku (Zuzana).

Spokojný s výkonmi svojich zverenkýň bol po letných majstrovstvách sveta i hlavný tréner Peter Kazár. „Pre podbrezovský biatlon sme na svetovom šampionáte vybojovali zásluhou Z. Remeňovej a T. Molentovej až dve umiestnenia v TOP 10. Preteky boli veľmi dobre obsadené a v konkurencii biatlonistiek z 23 krajín sme podávali výborné výkony a siahali na pódiové umiestnenia. Všetky tri štarty síce neboli vydarené, ale vzhľadom na aktuálny stav prípravy považujem výkony za výborné. Bežecké časy Z. Remeňovej a T. Molentovej, ktoré patrili do prvej desiatky najrýchlejších, spolu s vynikajúcou streleckou stabilitou T. Molentovej na veternej strelnici v Otepää, sú veľkým povzbudením do záverečných troch mesiacov prípravy na hlavnú zimnú sezónu.“